برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 تحقیق بررسی علل بزهکاری در کودکان و ، نوجوانان و جوانان فایل ورد (word) دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق بررسی علل بزهکاری در کودکان و ، نوجوانان و جوانان فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحقیق بررسی علل بزهکاری در کودکان و ، نوجوانان و جوانان فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق بررسی علل بزهکاری در کودکان و ، نوجوانان و جوانان فایل ورد (word) :

علل دزدی و بزهکاری در کودکان و نوجوانان را در زمینه های مختلفی می‌توان جویا شد.

1-ضعف ایمان و تقوا

2-عدم توجه اولیاء به رفتار فرزندان

3-تناقض در رفتار پدر و مادر با هم

4-عدم آشنا نمودن فرزندان با مسائل دینی (نماز – روزه – راستگویی و صداقت) و با زندگانی ائمه اطهار (ع) و رسول اکرم(ص)

5-باید اولیاء و مربیان ، دانش آموزان را با دستورات دینی بیشتر آشنا نمایند. اگر می‌خواهیم جامعه سالمی داشته باشیم دانش آموزان را به اندازه درکشان با مسائل دینی آگاه نمود تا این که به سن تکلیف و بلوغ برسند باید در مقطع راهنمایی و متوسطه کاملا عامل به نماز خواندن باشند به چند حدیث اشاره می‌گردد. حضرت رسول اکرم(ص) می‌فرمایند: به کودکان خود نماز یاد بدهید، همین که آنها به بلوغ رسیدند آنها را وادار به نماز خواندن کنید. – رسول اکرم (ص) شما را ه نماز و مراقبت از آن سفارش می‌کنم زیرا نماز برترین عمل و پایه‌ و اساس دین شماست – دو رکت نماز دانشمند بهتر از 70 رکعت نماز غیر عالمی می‌باشد حضرت علی(ع) می‌فرمایند: ای طالبان علم و دانش خدا را در هنگام نماز در نظر بگیرید.

امام صادق(ع): بعد از شناخت خداوند ، چیزی را برتر از نماز نمی‌بینم.

رسول اکرم (ص): هیچ چیزی معادل نماز نیست نماز نور چشم من است

امام سجاد (ع): همانا حق نماز بر تو این است که بدانی نماز درود بر خداوند است.

رسول اکرم(ص): برای هر چیزی قیمتی هست ولی برای نماز هیچ قیمت و ثمنی نیست.

نماز وسیله سنجش مردم است. نماز کوبنده شیطان است. 

دل را در تاریک با نماز روشن کن.

نماز پرچم و آرم نشانه و مکتب اسلام است.

برای هر چیزی چراغی و روشنایی است چراغ قلب مؤمن نمازهای یومیه است.

برای هر چیزی زینتی است زینت اسلام نماز است.

برای هر چیزی رکن و اساس است که رکن و اساس مؤمن نماز است.

حضرت زهرا (س): نماز مبرا کننده از کبر و غرور و خود پرستی و خود پسندی است.

امام باقر(ع): ای طالبان علم و دانش نماز به پا دارید.

اگر فرهنگ اعتقادات از اعوان کودکی در خانواده شکل گیرد ما در جامعه خودمان معزلی نخواهیم داشت.

ولی وجود برخی از فیلمهای سینمایی و بعضی از سریالهای تلویزیونی، ماهواره، سی‌دی‌های رایانه‌ای و اینترنت آموزه‌های غلطی را به دانش آموزان در سنین مختلف می‌دهند. اگر خانواده نقش اصلی خود را در حفظ ارزشهای دینی ایفا کند نوجوانان و جوانان در جهت صحیح و درست پاک قدم می‌گذارند و به دنبال بزهکاری نمی‌ روند «با آن که بیکاری و مواد مخدر در مملکت بیداد می‌کند جوانان اکثرا آلوده شده‌اند تمام اوقات خود را جوانان برای تهیه مواد مخدر که مصرف نماید دست به انواع بزه می‌زند سرقت، دزدی، خودکشی و … که اگر پدر و مادر در دوران کودکی با فرزند خود رابطه صادقانه و دوستانه‌ای داشته باشند هرگز آن کودک در بزرگسالی دنبال کار خلاف که از نظر جامعه نابهنجار می‌باشد نمی‌رود و سعی می‌کند که همیشه پاک بماند.

حال: در این جزوه به بررسی بعضی از معضلات اجتماعی می‌پردازیم با غنی سازی دین محوری همراه با عمل نه با صحبت کردن و حرف ؟؟؟ و خداوند را ناظر بر اعمال و رفتار خود بدانیم هرگز در فعالیتهای روزانه‌مان خطا نخواهیم کرد و خانواده‌ها باید همیشه پل ارتباطی بین خانه و مدرسه باشند که در این صورت با تبادل و نظر بین معلمان و مربیان و اولیاء‌ مشکلات حل خواهد شد معلم در جریان خصوصیات دانش‌آموز خود در منزل قرار می‌گیرد  اولیاء نیز در جریان وضعیت فرزندشان در مدرسه قرار خواهند گرفت که هر کدام در هر زمینه‌ای مشکل داشتند با ارائه راه کارهای جدید همدیگر را کمک می کنندو

و من ا… التوفیق – خرداد 85

 

 

 

 

 

امام علی(ع):

بخشش و تفضل هیچ پدری به فرزندی بهتر از عطیه ادب و تربیت نیست.

 

 

 

بررسی علل دزدی در کودکان و نوجوانان

 

علل دزدی در کودکان و راه درمان

منظور از دزدی تلاش برای به دست آوردن طعمه یا کسب لذت در ربودن طعمه می‌باشد. ماورای عمل دزدی همیشه علت و یا انگیزه‌ای وجود دارد ما باید به عنوان والدین یا مربی تلاش کنیم تا بیابیم کدام نیاز یا نیازهای کودکان با این نوع رفتار برآورد می‌شود. کودک احتمالا دست به دزدی می‌زند چون گرسنه است و یا به پول احتیاج دارد تا برای خود یا یکی از عزیزانش چیزی بخرد و یا مورد تاثیر اجتماعی دوستانش  واقع شود.

گهگاه کودکان نیز به منظور تلافی و انتقام گرفتن از کودک دیگر و یا معلم و یا ابراز دشمنی نسبت به والدین دزدی می‌کنند. بنابراین کمک و درمان در مورد کودکی که دزدی می‌کند بستگی تام به شناخت انگیزه‌های حاکم بر رفتار او دارد. برای کودکی که گرسنه است باید حداقل ضروریات برای رفع نیازهای اولیه او تامین گردد. به کودکی که به منظور خرید هدیه برای جلب توجه و تائید گروه اجتماعی خود دست به دزدی می‌زند باید کمک کرد تا از طریق راههای مشروع در پی کسب شناخت و محبوبیت اجتماعی برآید. کودکی که برای بیان احساس دشمنی نسبت به معلم و یا والدین دزدی می‌کند به محبت و توجه بیشتر از جانب آنان و نیز فرصتهایی جهت تخلیه عواطف خویش در فعالیتهایی چون کارهای مدرسه – بازی – هنر و نقاشی و ورزش وغیره نیاز دارد.

از دید روانی اعتراف خواستن از کودکی که دزدی می‌کند و یا تهمت زدن به او نزد دیگران بسیار عاقلانه و ناصحیح است زیرا با اینگونه روشهای به ندرت به ریشه اصلی و علت بنیادی مشکل می‌توان پی برد. این عمل تنها به دروغگویی کودک و یا ریختن آبروی او برای عملی که ممکن است هرگز دیگر مرتکب نشود منتهی خواهد شد. 

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

تحقیق بررسی علل بزهکاری در کودکان و ، نوجوانان و جوانان فایل ورد (word)