برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله تعیین وضعیت موجود و ارایه راهکارها برای بهبود کمی و کیفی میوه های هسته دار مهم (هلو، زردآلو، گیلاس و آلو) در ایران فایل ورد (word) دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تعیین وضعیت موجود و ارایه راهکارها برای بهبود کمی و کیفی میوه های هسته دار مهم (هلو، زردآلو، گیلاس و آلو) در ایران فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تعیین وضعیت موجود و ارایه راهکارها برای بهبود کمی و کیفی میوه های هسته دار مهم (هلو، زردآلو، گیلاس و آلو) در ایران فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تعیین وضعیت موجود و ارایه راهکارها برای بهبود کمی و کیفی میوه های هسته دار مهم (هلو، زردآلو، گیلاس و آلو) در ایران فایل ورد (word) :

مقاله تعیین وضعیت موجود و ارایه راهکارها برای بهبود کمی و کیفی میوه های هسته دار مهم (هلو، زردآلو، گیلاس و آلو) در ایران فایل ورد (word) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1387 در پژوهش و سازندگی از صفحه 181 تا 190 منتشر شده است.
نام: تعیین وضعیت موجود و ارایه راهکارها برای بهبود کمی و کیفی میوه های هسته دار مهم (هلو، زردآلو، گیلاس و آلو) در ایران
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آلو
مقاله زردآلو
مقاله گیلاس
مقاله هسته دارها
مقاله هلو

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خوشخوی مرتضی
جناب آقای / سرکار خانم: گریگوریان وازگین
جناب آقای / سرکار خانم: تفضلی بندری عنایت اله
جناب آقای / سرکار خانم: خلیقی احمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
پژوهشی برای بررسی تنگناها و کمبودهای موجود درکشت و عمل آوری میوه های هسته دار (هلو، زردآلو، گیلاس و آلو) در سطح کشور و ارایه راهکارهای کاربردی به منظور بهبود کمی و کیفی این محصولات انجام شد. ابتدا، استان های مهم میوه خیز کشور و شهرستان های عمده تولید کننده این محصولات در ایران با توجه به آمارهای وزارت جهاد کشاورزی تعیین شد سپس پرسشنامه هایی برای اخذ اطلاعات لازم از مراکز مهم تولید محصولات هلو، زردآلو، گیلاس و آلو در کشور تهیه و تکمیل گردید. مناطق مهم میوه خیز کشور در ارتباط با این میوه ها شامل استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مرکزی و همدان بود. بررسی اطلاعات جمع آوری شده و تجزیه و تحلیل داده ها نشان داد که به دلیل وجود مشکلاتی در کشت و عمل آوری این محصولات به ویژه وجود سرماهای اوایل بهار، اغلب محصول درختان زودگل نظیر زردآلو و هلو مورد تهدید هستند و زیان زیادی به بار می آید. نتایج این پژوهش نشان داد که مشکلات اصلی در تولید این میوه ها بسیار است که از آن جمله می توان نبود امکانات نگهداری موقت محصول تا زمان عرضه آن به بازار و یا به کارخانه های فرآوری و در نتیجه ایجاد ضایعاتی از برداشت تا پس از برداشت را نام برد. نبود تعاونی های تولید و در نتیجه دخالت واسطه ها و دلالان، عدم ترویج بیمه محصولات باغبانی و یا تضمین خرید محصول، کارآیی محدود میوه کاران در اجرای عملیات مدیریتی به ویژه هرس و شکل دهی درخت، آبیاری ها و سمپاشی های خارج از نیاز، محدودیت کارخانه های فرآوری و غیره به عنوان عوامل کاهنده تولید و در نهایت کاهنده محصول نهایی اثر گذارند. در مجموع در ایران, توان و قابلیت افزایش تولید افزون تر, به منظور تامین مصرف داخلی و صدور مقادیر قابل توجهی از محصول به خارج از کشور وجود دارد و بدین ترتیب شکوفایی هر چه بیشتر صنعت میوه کاری کشور را نوید می دهد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله تعیین وضعیت موجود و ارایه راهکارها برای بهبود کمی و کیفی میوه های هسته دار مهم (هلو، زردآلو، گیلاس و آلو) در ایران فایل ورد (word)